V březnu 2021 proběhla třetí diskuze v rámci CareerTalks s JOBS PEF na téma Elevator Pitch (tzv. prezentace ve výtahu). Tentokrát se studenty a studentkami PEF diskutovali Ivana Nová (Česká spořitelna, a.s.), ekonomka se zkkušenostmi z mezinárodních finančních institucí a korborátního bankovnictví, Jiří Hübner (Coca-Cola HBC Česko a Slovensko), kouč a trenér věnující se manažerskému rozovko a podpoře rozvoje obchodních zástupců, školením na tzv. soft skills, a Alena Hroncová (Česká spořitelna, a.s.), personalistka se zkušenostmi z oblasti náboru na straně dodavatele i klienta z bankovního sektrou.
Účastníci diskuze se dozvěděli jaké jsou nejdůležitější body Elevator Pitch a jak ho správně sestavit na danou cílovou skupinu nebo jak naložit s časem. Na praktických příkladech byla ukázána podoba Elevator Pitch z pohledu bussinessu, přijímacího pohovoru nebo budování osobní značky. Účastníci si také vyzkoušeli Elevator Pitch v online prostředí a slyšeli také osobní prezentaci koučů.
Centrum kariérového a profesního poradenství děkují všem diskutujícícm i účastníkům za skvělou a podnětnou diskuzi!
Pokud jste CareerTalks: Elevator Pitch z 23. března 2021 nestihli, pusťte si záznam z akce.
V předvánočním čase proběhla druhá diskuze v rámci CareerTalsk s JOBS PEF tentokrát na téma zahraniční mobility z pohledu pracovního uplatnění. Diskutující Kateřina Karlovská, HR specialistka ze společnosti DEVOTEAM, Radka Vavroušková z informačního a komunikačního oddělení Domu zahraniční spolupráce a Veronika Brecklová z oddělení Mezinárodních vztahů Provozně ekonomické fakulty společně studentům představily benefity, které přináší zahraniční zkušenost např. v podobě studijního programu, absolvování zahraniční stáže nebo dobrovolnického programu. Přihlášení účastníci se také dozvěděli, jak postupovat, pokud uvažují o zahraniční zkušenosti a jaké jsou možnosti v době koranovirové pandemie. Pohledem personalistky Kateřina Karlovská charakterizovala výhody, které z této zkušenosti plynou pro zaměstnavatele, jaké zahraniční zkušenosti jsou pro jednotlivé pozice preferované nebo jak dobře zakomponovat praktické zkušenosti z výjezdu do CV a přijímacího řízení. Radka Vavroušková studentky a studenty informovala o probíhajících programech mobility nebo o novinkách pro nadcházející období.
Za Centrum kariérového a profesního poradenství děkujeme za skvělou a přínosnou diskuzi.
Pokud jste CareerTalks 16. prosince Zahraniční mobilita nestihli, podívejte se na záznam z akce.
Kristína Zbožínková z Humancraft diskutovala a zároveň odpovídala na vaše dotazy s Petrou Nulíčkovou ze společnosti Alza.cz na téma LinkedInu. Akce mezi studenty a studentkami měla velký ohlas - přihlásila se vás více než stovka! V online prostředí MS Teams jste se dozvěděli, proč je dobré mít atraktivně vytvořený profil na LinkedInu, jaké výhody vám přinese mezi konkurencí, když se ucházíte o vysněnou pracovní pozici, jaké informace jsou důležité pro pracovníky z HR nebo jak budovat svou síť kontaktů.
Pokud jste CareerTalks 11. listopadu Linkování na LinkedInu nestihli, podívejte se na záznam z akce.
V úterý 20.10.2020 proběhl online workshop k interaktivním prvkům ve výuce účastníkům a účastnicím z řad studentů i pedagogů velmi praktivky ukázal, jak nakládat s časem v rámci online výuky, jak podnítit aktivitu studentů a studentek a jak tuto aktivitu jednodušše a efektivně kontrolovat. Mgr. Jan Šimek, pedagog a lektor online technologií, ukázal praktické nástroje pro zapojení posluchačů i možnosti získávání zpětné vazby a testování v online prostředí.
Pokud vám něco uniklo nebo jste workshop nestihli, přinášíme vám záznam online workshopu.
V únoru 2020 jste mohli absolvovat workshop s lektorkou Kristínou Zbožínkovou na téma "budování osobní značky". Workshop ještě v době předkoranovirové se setkal s velkým ohlasem. Bohužel kvůli pozdějším opatřením v důsledku platných opatření v souvislosti s COVID-19 jsme byli nuceni odložit zbylé dva workshopy - manažerské dovednosti a práce s motivací. Na workshopy se dostalo 13.10.2020 a to v online prostředí MS Teams. Kristína Zbožínková vás, studenty a studentky PEF, i těmito tématy a především svým přístupem oslovila. Ti z vás, kdo se zúčastnili všech tří workshopů, navíc získali osvědčení o absolvování workshopů.
Pokud vám něco uniklo nebo jste workshop nestihli, přinášíme vám záznam online workshopu.
Na Provozně ekonomické fakultě ČZU proběhl ve dvou termínech 21. a 28. srpna 2020 seznamovací kurz pro budoucí studenty a studentky prvních ročníků PEF. Centrum kariérového a profesního poradenství představilo v dopoledním programu své aktivity a především pozvalo studenty a studentky na připravované akce pro nadcházející zimní semestr 2020/2021.
Budoucí "prváci" se také setkali se zástupci Centra i v odpolední hře Rozletu PEF, kde během 5 minut měli v týmu postavit ideu mostu mezi jimi, nově přijatými studenty a studentkami, a PEFkou. Některé výtvory týmů překvapily svou nápaditostí či rafinovaností, posuďte sami ve fotogalerii. PEFka se má na co těšit :-).
Děkujeme všem týmům za jejich nápady a kreativitu. Těšíme se na viděnou v novém akademickém roce na našich akcích!
Pokud se zajímáte o marketingovou komunikaci a chtěli jste se dozvědět více o testování reklam, mohli jste zajít na přednášku 10. prosince 2019 Emmanuela Khachatryana z Kantar CZ. Kantar je globální výzkumná agentura specializující se na efektivitu reklamy, strategickou komunikaci, média a digital či výzkum značek. Společnost pomáhá klientům rozvíjet skvělé značky prostřednictvím komplexních kvalitativních a kvantitativních řešení založených na výzkumu. Zvaná přednáška se konala v rámci výuky Ing. Daniely Šálkové, Ph.D. z Katedry obchodu a financí.
Podívejte se, jak přednáška probíhala z několika momentek.
Přednáška českého historika, experta na politiku cestovního ruchu, doc. Pavla Mückeho z Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR, v.v.i., která se konala 4. prosince 2019 na PEF se zabývala na základě dlouholetého vědeckého poznání politickou cestovního ruchu a jejích aspektů na fungování Československa před rokem 1989. Přesto, že účast nebyla hojná, doc. Mücke představil cestovní ruch coby národohospodářské odvětví se socio-kulturními dopady několika posluchačům, kteří se rádi zapojili i do následné diskuze. Děkujeme doc. Mückemu za přednášku!
Fotografie z akce:
Přednáška zaměřená na využívání sociální sítě LinkedIn a možnosti gamifikace pro ideální kariéru nejen studentů a studentek PEF se konala 3. prosince 2019. Přednášející Roman Šuk (Partner, CONECTIO) a Ivan Sirotkin (Talent Acquisition, CONECTIO) odpovídali např. na otázky jak velké společnosti vyhledávají mladé talenty, co udělat, aby studenti a studentky co nejlépe využili LinkedIn nebo jak zjistit své silné stránky pro ideální kariéru. Zvaná přednáška se konala v rámci výuky Ing. Daniely Šálkové, Ph.D. z Katedry obchodu a financí.
Máme pro vás několik fotografií z přednášky.
O seminář konaný 28. listopadu 2019 k tvorbě bakalářských a diplomových prací, pod vedením Ing. Jany Šturcové, Ph.D. z Katedry obchodu a financí, projevili studentky a studenti PEF velký zájem! Kapacita byla naplněna téměř dvojnásob a museli jsme tedy narychlo seminář přesunout do přednáškové místnosti D II. Studenti se dozvěděli, jak se vyvarovat nejčastějších chyb ve formálním zpracování práce, jak si vytvořit strukturu práce nebo jak se co nejlépe připravit na obhajobu.
Děkujeme Ing. Janě Šturcové, Ph.D. za opět skvělý a užitečný seminář a vám, studentům a studentkám, za zájem!
Pokud jste seminář nestihli a rádi byste se na něj přihlásili v příštím roce, můžete si udělat představu z několika fotografií.
Existuje návod, jak z rodinné firmy vybudovat světového hráče? Studenti a studentky si poslechli příběh Františka Piškanina, který v roce 1992 založil společnost HOPI a spolu se svými syny ji budoval jako rodinnou firmu. Firma postupně rostla, tvořila si vlastní know-how a stala se jednou z nejvýznamnějších rodinných firem ve středoevropském regionu. Zvaná přednáška se konala v rámci výuky Ing. Daniely Šálkové, Ph.D. z Katedry obchodu a financí.
Podívejte se na fotografie z přednášky konané 26. listopadu 2019.
Studenti PEF zažili práci auditora na vlastní kůži a to již po druhé v ZS 2019!
Na workshopu konaného ve středu 20.listopadu 2019 se dověděli informace o práci v KPMG přímo z první ruky – od seniorního auditora, Honzy Smětáka. Zkusili si zauditovat zakázku a zjistili, co čekat od pracovní pozice v oddělení auditu.
Podívejte se na několik momentek z workshopu s KPMG.
Ve středu 6.listopadu 2019 proběhl první ročník akce k propojení studentů denního studia PEF se studenty - seniory z Univerzity třetího věku ČZU. Účatníci si vyzkoušeli mezigenerační spolupráci a dialog při stavbě z LEGO kostek a dle výzvy se poprali s komponenty na výbornou. Ostatně na jejich výtvory se můžete přijít podívat do prosklenného prostoru v 2NP PEF až do 22. listopadu.
Děkujeme za aktivní účast všem studentům denního studia a studentům U3V a rádi sdílíme milý vzkaz od Květy Lejčkové:
Děkuji Vám i kolegům, že jste pro nás připravili jak příjemné prostředí, tak fantastický program, kdy jsem měla pocit, že se sešla parta vrstevníků a ne generační, možná i dvougenerační rozdíl. Přestože celý život pracuji s mladými lidmi, tak jsem si tuto akci velmi užila.
Podívejte se na krátké video z celodenní akce Most mezi generacemi z produkce PEF - týmu AppVenture.